Барселона прави исторически завръщане в Шампионската лига: Победи ПСЖ за аванс

Съдържание:

Чакай, Барселона просто направи това? Как направиха това ?! Отборът на Лионел Меси оттегли завръщане за възрастта на 8 март, като победи Пари Сен Жермен, като в същото време спечели достатъчно точки, за да гарантира, че преминават в следващия кръг на Шампионската лига!

Забравете завръщането на патриоти от Нова Англия над соколите на Атланта в Супербоул 51. Това е още по-нереално. Всички бяха отписали Барселона, след като загубиха от Пари Сен Жермен на 14 февруари. Поражението с 0: 4 в първия мач от 16-ия кръг означаваше, че Барса трябваше да вкара поне 5 точки във втория мач на 8 март, като в същото време запазвам PSG - един от най-добрите отряди в света - без резултат. Напредването към четвъртфиналите изглеждаше практически невъзможно.

Е, изваждането на невъзможното е това, което Лионел Меси, 29, Неймар, 24, Серги Роберто, 25, и останалите от Blaugrana се справят най-добре! След 95 минути игра финалната свирка бе издухана и резултатът беше 6-1, като Барселона отбеляза достатъчно точки, за да премине в следващия етап на турнира!

Най-горещите парчета на Пари Сен Жермен - снимки

Никой отбор не се е върнал от дефицит с четири гола, за да премине към следващия кръг, според The ​​Guardian, но Барселона просто го направи. Когато мачът започна, Барселона знаеше, че трябва да върви трудно - и те тръгнаха трудно!

29- годишният Луис Суарес стартира това завръщане в историята две минути след срещата, като осигури първия гол. Андрес Иниеста, 32- годишен, изведе Барса с 2: 0 в минута 42, въпреки че той имаше помощ от Лейвин Курзава от ПСЖ, 24. След като Андрес направи удар в целта, Лейвин случайно вкара в собствения си отбор, запазвайки инерцията на Барса жив.

Най-добрият шибан отбор в света, побеждаващата цел #Barcelona #UCL #FCBPSG #viscabarca ❤️? pic.twitter.com/8l7LcOEAgO

- キ ツ ネ ザ ル (@ismafromthetrap) 8 март 2017 г.

Удивителният гол на Неймар от пряк свободен удар в ИСТОРИЧНА победа. Барселона срещу ПСЖ хайлайф

t.co/8SNkMJlM2h чрез @YouTube

- owusu emmanuel (@ oae2gain) 8 март 2017 г.

Легендата на Ливърпул, реакцията на Стивън Джерард към победния гол на Барса! Това е злато! pic.twitter.com/wFdT9e6lBU

- Барселона по света (@BarcaWorldwide) 8 март 2017 г.

Участници: Никой не се е завърнал от дефицит от 4 гола в #UEFA

Барселона: дръжте ми бирата

#Barca pic.twitter.com/kLiXFLBOeG

- PimpStarTroope MaK_G (@Da_MaK_G) 8 март 2017 г.

Целта на Серги Роберто pic.twitter.com/nxA8OhZWi8

Меси вкара в 50-та минута, след като бе отсъдена дузпа за катастрофа между Неймар и Томас Мение, 25. С Барса нагоре 3-0 (4-3 общо) Феновете на Blaugrana бяха на ръба - само за да претърпят близо сърдечен удар, когато 30- годишният Единсън Кавани вкара за ПСЖ. Това направи задачата на Барселона толкова по-трудна. Ако Барселона вкара пет гола, те биха завързали ПСЖ общо, 5-5. ПСЖ обаче ще спечели тайбрек, тъй като вкара гол на терена на Барса.

Сякаш играта свърши. Сега на Барса трябваше да вкара още три гола, преди мачът да приключи. Някак си го направиха! Щеше да стане чак в 87-ата минута, докато Blaugrana вкара отново, като Неймар заби в свободен удар. Бразилската суперзвезда ще отбележи отново две минути по-късно, като превърна дузпа, която да завърже 5-5 на отборите съвкупно. С времето щракване далеч, Серги ще се превърне в герой на Барселона, докосвайки с пряк свободен удар от Неймар, за да предотврати елиминацията!

Un. Бъда. Lievable. Тази победа отново поставя Барселона в книгите по история, тъй като те се отказаха от елиминацията. След като се оттегли от това чудо, има ли отбор, който би могъл да попречи на Барса да спечели шампионата?

Изумена ли сте, че Барселона успя да оттегли това завръщане, ? Мислите ли, че ще спечелят Шампионската лига?