Клинт Демпси и Джон Антъни Брукс: Запознайте се с футболните герои на САЩ

Съдържание:

Със силна воля, мъжкият национален отбор на САЩ даде сили на 16 юни, за да спечели мача си за откриване на Световната купа срещу Гана, 2-1. Шокиращата победа дойде на раменете на човек, който вкара ранен гол и друг, който вкара късно - сега разберете повече за Клинт Демпси и Джон Антъни Брукс.

Футболната треска се завръща в Съединените щати, след като мъжкият национален отбор на САЩ се реве да спечели с 2: 1 закъснял срещу Гана в началния им мач на Световното първенство на 16 юни. в момента устните на феновете - Клинт Демпси и Джон Антъни Брукс, мъжете, които вкараха вълнуващите цели на САЩ. И така, кои са те?

Клинт Демпси: 3 неща, които трябва да знаете за футболния ветеринар в САЩ

1. Той е станал в това време

За тези, които се включват в Световната купа за първи път тази година, Клинт е ново лице, но всъщност той е един от най-разпознаваемите играчи с най-дълго време в USMNT (Смеем ли да кажем, че е толкова голям, колкото Ландън Донован ?). Всъщност това е третото му световно първенство. Клинт вкара първия си гол на Световната купа чак през 2006 г. - колкото и да е странно, беше срещу Гана.

2. Сега това е бързо!

Шокиращият гол на Клинт на 16 юни срещу Гана дойде само 29 секунди в играта! Това беше петият най-бърз гол, отбелязан някога на Световното първенство, и най-бързият гол, отбелязан някога от американски играч в турнира.

3. Той играе за семейство и приятели

Когато отбелязва, Клинт обикновено дава уникален поздрав към небето - той държи един пръст на едната си ръка и три пръста на другата. Това е почит както на сестра му Дженифър, която трагично почина от мозъчна аневризма на 16-годишна възраст, така и на приятеля му Виктор Ривера-младши, ученически съотборник, който почина при случайно застрелване в главата, съобщава The Daily News.

Джон Антъни Брукс: 3 неща, които трябва да знаете за новия герой

1. Късметът на начинаещия

Докато Клинт е опитен и истински играч за САЩ, Джон едва се качи на терена, облечен в червено, бяло и синьо - той играе само в пет мача с международния отбор. Всъщност играта в Гана, която Джон спечели, като вкара като заместител в 86-ата минута, беше първата му игра в Световната купа досега.

2. Родени в САЩ?

Джон не беше. Прословутият JAB е син на американски военнослужещ, който е роден и израснал в Берлин. Той игра футбол за младежката академия Херта BSC и по-късно подписа професионален договор с клуба. Но сърцето му се крие в звездите и ивиците - като двоен гражданин на САЩ и Германия, когато дойде време да избере с кой международен отбор ще играе, Джон избра САЩ. Всеки трябва да се радва, че го направи!

3. Той мечтаеше за това

Не е шега. След играта в Гана, Джон разкри, че има предчувствие за късните си героики. "Разказах на съотборниците си за това", каза той пред репортер. „В съня си вкарах в 80-ата минута и спечелихме играта. Вкарах с глава от ъглов удар. Уау - Джон беше само шест минути в съня си.

И така, коя звезда от американския футбол обичате най-много? Информирай ни.