Тед Ладжити печели златен олимпийски медал в гигантски слалом

Съдържание:

САЩ спечелиха още един златен медал на 19 февруари, когато 29-годишният Тед Лигети завърши на първо място в състезанието по гигантски слалом при мъжете. Американците отпразнуваха сладката победа, но реакцията на Тед беше още по-сладка!

Това беше вторият му златен медал в кариерата в събитието, но Тед Лигети искаше тази победа повече от всичко. Скиорът от Парк Сити, Юта чакаше години за този момент и той завърши в сряда състезанието по гигантски слалом по прилично драматичен начин.

Тед Лигити спечели златен медал в гигантския слалом: Спортистът пада на земята с емоция

Според ABC Тед наистина е искал този златен медал и след като е чакал четири години за тази възможност, той просто е искал да го преодолее - докато все още излиза на върха, разбира се.

[hl_ndn videoid = ”25638934 ″ videotitle =“ Ted Ligety спечели злато ”]

[hl_ndn videoid = ”25637571 ″ videotitle =“ Тед Ligety най-големият? ”]

„Беше огромно облекчение“, каза той, когато падна на земята с голяма емоция след събитието. „През целия сезон всички говорят за Олимпиадата, Олимпиадата, Олимпиадата. В определен момент си казах: „Нека го направим вече. Нека приключим с това, за да можем да спрем да говорим за натиска и всичко с него “. Така че е страхотно

най-накрая го направете и махнете маймуната отзад."

За тези, които не знаят, гигантският слалом е събитие за алпийски ски, което включва ски между комплекти стълбове или порти, надолу по хълм със стръмен вертикален спад. Тед завърши събитието с комбинирано време от две минути и 45, 29 секунди, като спечели с почти половин секунда.

"Първото му бягане беше безупречно, безплатно", каза главният треньор на САЩ Саша Реарик. „Той се довери на себе си, това беше карането на подписа му. Второто изпълнение беше стратегически шахмат, който той изпълни блестящо."

Златният медал на Тед е първият медал за алпийския отбор на САЩ по време на Олимпийските игри в Сочи, а вторият му златен медал в кариерата в събитието - той спечели преди осем години в Игрите в Торино в Италия, когато беше на 21 години. На 19 февруари Тед стана вторият американец, заедно с Андреа Мийд Лорънс, спечелил два алпийски златни медала!

Други алпийски скиори реагират на представянето на Тед

Ако сте на зимните олимпийски игри, тогава вероятно знаете кой е Боде Милър. 40-годишният Боде, който има американски рекорд шест алпийски медала, вероятно се състезава в последното си олимпийско събитие тази година, завършвайки 20-и в турнира. Боде бързо поздрави Тед след това с аргумента, че той е просто по-добър от всички останали.

"Той носи толкова голяма скорост и не прави грешки. Това са нещата, които го разделят", каза Боде. „Други момчета носят скорост за няколко завоя и се борят малко. Той просто го носи гладко отгоре надолу."

Френският скиор Стив Мисилиер спечели сребърен медал, но той призна, че е почти най-доброто, което може да направи. „Невъзможно е [да победиш Ligety], “ каза той. „За мен и, мисля, за всички състезатели.“

Към 20 февруари САЩ са на трето място в Олимпиадата със седем златни медала, но има най-много медали с общо 23.

Какво мислиш, ? Наслаждавате ли се на олимпиадата 2014 г. досега? Радваше ли се на победата на Тед? Уведомете ни по-долу!